KOMU ŽLUTÁ STUŽKA POMÁHÁ?

ŽLUTĚ ZNAČENÝ PES POTŘEBUJE PROSTOR.
POKUD JE TO MOŽNÉ, TAKOVÉMU PSOVI SE VYHNĚTE. Nepouštějte k němu svého psa, dítě a se sami zbytečně nepřibližujte. Na psa ani nesahejte, nemluvte a upřeně nekoukejte. 

Děkujeme, že svojí ohleduplností a respektováním tohoto znamení, pomůžete ke klidným procházkám se psy a zamezíte stresu, který při nevhodném kontaktu vzniká na obou stranách.

Pes, který má na vodítku či na obojku žlutou stužku, šátek, motýlka či mašli je pravděpodobně: 

Obecně bázlivý pes

Strach provází nás všechny a je přirozený.

Nikdy nevíme, čím si pes, kterého potkáme na ulici, prošel. Stejně jako člověk, může mít strach z pro nás běžných věcí. Můžou to být jiní psi, batohy, balónky, čepice inu cokoliv. Proto buďte ohleduplní vůči psům a jejich strachu.

Pes se zdravotními problémy

Všichni víme, jaké je to peklo, když nás něco bolí.

Pes, který se vypořádává s nemocí, nemusí mít zájem o hraní. Každý se s nemocí, případně hendikepem vypořádává jinak a nemusí toužit po kontaktu. Ani nevíte, jak snadno se Vy nebo Váš pes trefí přesně do místa, které bolí.

Pes zotavující se po zákroku

Jsem křehký!

Stehy a hojící se zlomeniny opravdu nezvládnou psího kámoše, který se přiřítí a na pejska skočí. Pes, který je po operaci potřebuje opatrný přístup. Druhý pejsek to nepozná, proto ho musí ohlídat majitel a vy mu to můžete usnadnit.

Zatím nesocializovaný pes

Žiju v nové rodině a teprve se učím.

Ne každý jsme si prošli snadnými začátky a máme za sebou jen samé pozitivní zážitky. Řada psů má z minulosti trauma. Možná je pes na dobré cestě a na okolí si postupně zvyká, jen ho nesmí nikdo odradit. Majitel nemusí psa znát na 100%, a proto neví, čeho se pes bojí a co mu vadí.

Zcela nekontaktní pes

Některé jizvy zůstanou na celý život.

Bohužel někteří psi, už se nenaučí lásce ke kontaktu s cizími psy a lidmi. Občas je strach z minulosti nebo důsledek špatné socializace tak velký, že pes již o kontakt nestojí. Stěží se naučí nebát svých nejbližších a ti mu v životě stačí.

Pes hluchý, slepý nebo starý

Nemusí to být nemoc, co mě limituje.

Někteří už prostě mají rádi svůj klid. Případně pes ztratil některý ze smyslů a jiní psi či lidé ho mohu velmi vyděsit. Proto musí případný kontakt probíhat pod kontrolou a tedy po domluvě majitelů.

Hárající fena / matka

I feny mají své dny!

Hormony cloumají s ženami a stejně tak s fenami. I když je fena běžně přátelská, může jít obtěžování jiných psů a její vlastní pocity tak zmást, že bude v době hárání nebo mateřství nepříjemná. Stejně tak jako může majitele děsit představa zabřeznutí a proto bude před jinými psy v panice utíkat.

Pes ve výcviku

Štěňátka jsou úžasná, ale chceme, aby taková zůstala!

Když se štěně nenaučí, co se smí a co ne, bude pro své okolí nebezpečné. Začne se například bát po neopatrné hře s jiným psem. Nekažte lidem výcvik a socializaci jejích štěněte. Vždy je potřeba se před kontaktem zeptat.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky